Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Ekscytująca wymiana z polską szkołą partnerską z Olsztyna

W dniach od 22 do 29 maja 2024 roku nasza szkoła gościła 19 uczniów oraz dwóch nauczycieli z polskiej szkoły partnerskiej w Olsztynie na pełnym wrażeń i różnorodnym rewizycie w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Już na wstępie warto zaznaczyć, że wymiana została dofinansowana przez:

Serdeczne powitanie

Wizyta rozpoczęła się 22 maja, kiedy polscy goście przyjechali na dworzec kolejowy w Augustfehn. Zostali serdecznie powitani i przewiezieni do rodzin goszczących, gdzie mieli okazję odpocząć po podróży i zdobyć pierwsze wrażenia z Niemiec.

Wgląd w niemiecki system szkolny 

23 maja goście zostali oficjalnie powitani w szkole. Po zwiedzeniu terenu szkoły uczestniczyli w różnych lekcjach, aby poznać niemiecki system szkolny i wymienić się doświadczeniami z niemieckimi uczniami. Wspólny obiad w stołówce szkolnej dodał sił uczestnikom przed zwiedzaniem Remels. Dzień zakończył się oficjalnym przyjęciem przez gminę, po czym goście spędzili wieczór w rodzinach goszczących.

Przygody w Norden i Bensersiel 

24 maja grupa udała się na wycieczkę do Norden. W programie była wizyta w stacji fok w Norddeich oraz zwiedzanie miasta. Następnie udali się do Bensersiel, gdzie odbył się rejs łodzią do ławic fok z pokazem rybołówstwa. Po powrocie goście spędzili wieczór w rodzinach goszczących.

Portowe miasto Hamburg 

25 maja rozpoczął się wcześnie wyjazdem do Hamburga. Tam uczestnicy odbyli wielki rejs po porcie i mieli czas wolny na zwiedzanie centrum miasta. Atrakcją był również wizyta w Miniatur Wunderland. Wieczorem wrócili do Augustfehn i spędzili resztę dnia w rodzinach goszczących.

Warsztaty kulturalne i przyrodnicze 

26 maja w szkole odbyły się warsztaty kulturowe, które dały polskim gościom głębszy wgląd w niemiecką kulturę i historię. Resztę dnia spędzili w rodzinach goszczących. 27 maja odbyła się wycieczka do Moordorf, gdzie zwiedzili muzeum torfowisk. Następnie udali się do parku linowego w Aurich. Po południu wrócili do Uplengen i spędzili wieczór w rodzinach goszczących.

Technologia i rekreacja 

28 maja grupa udała się do Papenburga, aby zwiedzić stocznię Meyer-Werft. Następnie pojechali do Leer, gdzie odbyło się zwiedzanie miasta i czas wolny. Kulminacją dnia była gra w laser tag w Leer. Wieczorem wrócili do Uplengen i cieszyli się gościnnością swoich rodzin.

Pożegnanie i przyszłość

29 maja wszyscy spotkali się na dworcu kolejowym w Augustfehn, aby pożegnać polskich gości. W serdecznej atmosferze wymieniono upominki i wypowiedziano wiele słów wdzięczności. Wymiana pozostawiła trwałe wrażenia u wszystkich uczestników i wzmocniła partnerskie relacje między obiema szkołami.

Cała wymiana była wzbogacającym doświadczeniem, które poszerzyło horyzonty uczniów, zaowocowało nowymi przyjaźniami i promowało międzykulturowe porozumienie. Sukces tego projektu stanowi podstawę do dalszych wspólnych przedsięwzięć i pogłębia przyjacielskie więzi między naszymi szkołami.

Na koniec kilka zdjęć z wyjazdu:

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: