Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Wymiana Uczniowska: Polsko-Niemiecka

W dniach od 24 lutego do 2 marca 2024 roku odbyła się coroczna wymiana uczniowska pomiędzy Oberschule Uplengen w Niemczech a XI LO w Olsztynie, Polska. W ramach tej inicjatywy 20 uczniów miało okazję do pogłębienia swoich międzykulturowych doświadczeń oraz rozwijania umiejętności językowych.

Niemiecka grupa została serdecznie przyjęta przez swoje rodziny goszczące w Olsztynie. Spędzili dni na uczestnictwie w lekcjach, ale także mieli szansę na udział w specjalnych kursach językowych, co stanowiło doskonałą okazję do doskonalenia swoich umiejętności językowych. Jednak to nie tylko sala lekcyjna była miejscem, gdzie międzykulturowa wymiana miała miejsce. Najważniejsze momenty tej inicjatywy miały miejsce w domach goszczących, gdzie uczniowie mieli okazję poznać codzienne życie swoich polskich gospodarzy.

W programie wizyty w Polsce, punktem kulminacyjnym było zwiedzanie planetarium oraz uczestnictwo w wystawie naukowej Kortosfera na Uniwersytecie w Olsztynie. Uczniowie mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat nauki i technologii, co rozbudziło ich ciekawość i zainteresowanie przyszłością.

Po dniach pełnych wrażeń w Olsztynie, grupa kontynuowała swoją podróż do stolicy Polski, Warszawy. Tam uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc historycznych i kulturalnych, takich jak Stadion Narodowy, Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w Muzeum Kosmos również była niezwykle inspirująca, zabierając uczniów w fascynującą podróż przez czas i przestrzeń.

Wymiana uczniowska nie tylko poszerzyła horyzonty uczestników, ale również stworzyła trwałe więzi między uczniami z obu krajów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza rodzinom goszczącym, za serdeczne przyjęcie i wsparcie.

Ta międzynarodowa wymiana edukacyjna została zorganizowana w celu promowania dialogu międzykulturowego, wzmacniania przyjaźni pomiędzy narodami oraz budowania mostów porozumienia i zrozumienia pomiędzy młodymi ludźmi różnych kultur. Jest to również sposobność do rozwijania umiejętności językowych oraz kulturowych, które są niezbędne w dzisiejszym globalnym świecie.

Ten rodzaj międzynarodowej wymiany edukacyjnej ma długotrwały wpływ na uczestników, których doświadczenia z pewnością będą kształtować ich przyszłość. Wierzymy, że ta inicjatywa będzie kontynuowana, stanowiąc nie tylko formę promowania dialogu międzykulturowego, ale także wzmacniając więzi przyjaźni pomiędzy naszymi narodami.

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: