Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Szlachetnie DZIĘKUJEMY – relacja z dostarczenia Szlachetnej Paczki

Sobota jest dniem kiedy rodzina wspólnie sprząta i gotuje. Pani Zofia już od rana oczekiwała wizyty wolontariuszy. Przygotowała pyszne ciasteczka i zaproponowała nam herbatę, kiedy tylko pojawiliśmy się w progu jej mieszkania z pierwszymi paczkami.
Ale to jej syn Wiktor jako pierwszy przystąpił do rozpakowywania paczek. Gdy zobaczył kołdrę i pościel od razu zapytał, czy to dla niego. Z kolei Pani Zofia rozpakowała – kupione z myślą o niej – robota do ciasta, garnki i patelnie. Bardzo się wzruszyła i powiedziała, że w końcu będzie miała w czym przygotować codzienne i świąteczne potrawy. Pan Tadeusz wyjął bony na zakupy (na odzież, obuwie, do sklepu LIDL) i z początku nie wiedział, co to jest, ale syn szybko rozszyfrował zagadkę i skakał z radości, że dzięki Darczyńcom będzie mógł sobie zrobić zakupy, tylko dla niego. Wszystkie ofiarowane przez Darczyńców dary uradowały rodzinę, ale otrzymane przez chłopca łóżko wywołało największe emocje w rodzinie, ponieważ do tej pory chłopiec spał na podłodze, a teraz będzie miał komfort snu na wygodnym łóżku, w nowej pościeli. Na policzkach pani Zofii co chwila pojawiły się łzy wzruszenia, nie mogła opanować emocji.

Słowo od Rodziny:
Bardzo dziękujemy za piękne prezenty. Sprawili nam Państwo, młodzieży, wielką niespodziankę, dostarczyliście nam ogromu wzruszeń. Dzięki Wam, waszej hojności, to będą dla nas niezapomniane Święta. Życzymy Wam w te święta spełnienia marzeń i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Jesteśmy wzruszeni i oszołomieni ilością rzeczy, które otrzymaliśmy. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za okazane nam serce.

Słowo od Wolontariusza:
W imieniu rodziny oraz swoim chciałam bardzo podziękować za pomoc. Nie spodziewałam się, że rodzina otrzyma od Państwa tyle wsparcia. To dzięki Wam rodzina poczuła się wyjątkowo, poczuła, że nie jest sama ze swoimi problemami. To bardzo miłe i budujące, że do udziału w Paczce zgłosiło się tylu chętnych młodych ludzi. Życzę Wszystkim zdrowych, spokojnych świąt, samych sukcesów w nauce i pracy oraz doświadczania dobroci i serdeczności na co dzień. Na koniec przytoczę słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dziękuję.

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: