Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Laboratoria Przyszłości w SP311

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać  im w odkrywaniu talentów. 

Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). 

Nasza 311 również zdobyła wsparcie w ramach Laboratoriów Przyszłości uzyskując w ten sposób dostęp do drukarki 3 D  Avtek CreoCube 3D.  Drukarka ma zintegrowaną kamerę oraz łączność Wi-Fi pozwalającą na podgląd wydruku oraz wysyłanie projektów modeli z komputera do drukarki bez konieczności wstawania od biurka. Prosta instalacja oraz intuicyjny slicer pozwalają na rozpoczęcie przygody z drukiem 3D niemal od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. 

Zabraliśmy się za projektowanie 3 D w Tinkercad, to bezpłatna kolekcja narzędzi online, które pomagają ludziom z całego świata w projektowaniu i tworzeniu. Idealnie wprowadza do rozwiązań Autodesk (//www.autodesk.pl/) — lidera w dziedzinie oprogramowania do projektowania 3D, inżynierii i tworzenia materiałów multimedialnych. 

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: