Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Prawdziwa magia, czyli o tym, jak manifestacja wpływa na nasze życie

Wydawałoby się, że co najmniej raz w życiu przez myśl przeszła nam chęć posiadania życia takiego, jak przedstawiają nam je baśnie. Uroda światów, wymarzony kolor oczu czy długość włosów, a nawet i wzrost, który jesteśmy w stanie zmienić, używając jedynie siły swojego umysłu.

Słynne kiedyś powiedzenie, że wiele razy powtarzane kłamstwo staje się prawdą, nie wzięło się znikąd. Groźnie brzmiące wiadomości podprogowe, manifestacja, pozytywna afirmacja czy prawo przyciągania są najlepszymi przyjaciółmi ludzi sukcesu ostatnich czasów. Coraz otwarciej mówi się o tym, jak silny jest nasz umysł i że nasze życie może przebiegać dokładnie tak, jak chcemy.
Najsłynniejszą metodą z powyższych jest afirmacja, czyli zapisywanie sobie celów lub też powtarzanie ich na głos. Najbardziej skuteczne jest to w momencie, gdy głęboko wierzymy w cel, jaki chcemy osiągnąć. Ta metoda zwykle dodaje nam motywacji i podświadomie znajdujemy rozwiązania, o których wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli. Innym sposobem, który wpływa na naszą podświadomość są wiadomości podprogowe i manifestacja. W serwisie YouTube znajdziemy ogrom video z wiadomościami, które mają dotrzeć do naszego mózgu, a my jedyne, co słyszymy, to śpiew ptaków czy krople deszczu odbijające się o jakąś powierzchnię. Są one często stosowane przez osoby z bezsennością, gdyż przez swoją monotonię zwyczajnie pomagają zapaść w sen.

Również medytacja czy dźwięki o odpowiedniej częstotliwości mogą wpływać na nasze samopoczucie, a w konsekwencji również na czyny. W krajach zachodnich powyższe techniki zaczęły być stosowane przez psychiatrów i psychologów w celu leczenia depresji, lęków społecznych i (jak na razie) odnoszą sukces, a ich popularność jedynie wzrasta. Są zagrożenia, ale ich odsetek jest nikły w porównaniu do zadowolonych użytkowników sposobów zmiany rzeczywistości i ,dopóki krąg osób posiadających umiejętności pracy z ludzkim mózgiem jest mały, nie musimy obawiać się, że używanie którejkolwiek z wyżej wymienionych metod zrobi nam krzywdę.

Ostatnim rodzajem wymienianym przy rozmowie o manifestowaniu rzeczywistości jest zazwyczaj prawo przyciągania/atrakcji (Law of Attraction). Różni się ono jedną prostą zasadą. Manifestujemy to, kim jesteśmy, a przyciągamy to, co mamy i co nas spotyka. Jest to bardzo częsty i niemal podstawowy błąd popełniany przez początkujących, jednak nazewnictwo nie ma nic do tego, co dzieje się w naszej głowie, gdyż obie metody działają niemal jednakowo i mogą przynieść nam podobne skutki.
By poznać dogłębnie wszystkie przedstawione powyżej techniki, trzeba byłoby zagłębić się zarówno w polskie, jak i zagraniczne artykuły specjalistyczne na ten temat, których w Internecie w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej. Spędzanie czasu w domu sprzyja rozmyślaniom i rozwijaniu chęci zmiany, w czym podane przeze mnie sposoby są w stanie pomóc.

Dominika Sielawaklasa 3A Technikum Informatyczno – Ekonomicznego nr 9 w Olsztynie

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: