Archiwum

Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ:

Superbohaterowie, superbohaterki, czyli Szlachetna Paczka

W tym roku szkolnym społeczność uczniowska i nauczyciele naszych szkół objęli pomocą samotną, starszą panią. Dzięki wspólnym wysiłkom udało nam się zabezpieczyć wszystkie potrzeby seniorki, a ponadto przekazać bony towarowe i karty podarunkowe, dzięki którym seniorka będzie mogła regularnie kupować potrzebną żywność krótkoterminową w Nowym Roku.
Bardzo dziękuję Wszystkim szkolnym Superbohaterom i Superbohaterkom za włączenie się do tej pięknej, przedświątecznej akcji.
Oto słowa podziękowania, które otrzymaliśmy od wolontariusza Szlachetnej Paczki i obdarowanej:

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,
dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin – dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.
Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Jadwiga) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Paczkę wolontariusze dostarczyli Pani Jadwidze w sobotnie popołudnie 10.12.2022r. Kobieta wyczekiwała nas już od rana.
Zadzwoniliśmy domofonem do drzwi. Starsza Pani przywitała nas niezwykle ciepło i serdecznie. Zaczęliśmy wnosić paczki. Pani Jadwiga była zszokowana liczbą otrzymanych paczek. Kiedy zobaczyła je wszystkie, ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Mówiła, że Darczyńcy są aniołami, które uczyniły jej życie radośniejszym. Wspólnie zaczęliśmy rozpakowywać paczki. Widać było wzruszenie na twarzy kobiety, pani Jadwiga nie kryła łez radości. Następnie przeszliśmy do kuchni, gdzie Pani Jadwiga pokazała nam, jak zagospodarowała nową, energooszczędną lodówkę, którą otrzymała kilka dni wcześniej od Darczyńców. Widać było, że to było jedno z jej marzeń i się spełniło. Zaskoczenie i radość tym bardziej się pogłębiły, kiedy zobaczyła koperty z życzeniami i bonami towarowymi i kartami upominkowymi. Listy przeczytała drżącym głosem, wielokrotnie wzdychając ze wzruszenia.

Słowo od Rodziny:

Pani Jadwiga z całego serca dziękuje za okazaną jej pomoc. Będzie się modlić za Darczyńców, którzy okazali jej pomocną dłoń. Życzy wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wielokrotnie powtarza, że jesteście Państwo, aniołami.

Słowo od Wolontariusza:

Z mojej strony chciałbym Państwu bardzo mocno podziękować za tak wielkie zaangażowanie, życzliwość jaką okazaliście wybranej rodzinie oraz za Waszą inicjatywę. Tym niezwykłym gestem spełniliście Państwo wiele marzeń Pani Jadwigi. Przekazanie paczki było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Wierzę, że Szlachetna Paczka pomogła nie tylko materialnie starszej kobiecie, ale i pokazała też, że jest dla kogoś ważna.”

Nadchodzące wydarzenia

Stacja pogoda

Aby zobaczyć informacje pogodowe, należy założyć konto i zalogować się.


Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Fundacja Cyfrowe Szkoły
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
62 1240 5598 1111 0011 1777 7100

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekty


SP311 bierze udział w programie: