Archiwum

Spektakl Bożonarodzeniowy pt. „Dlaczego Chrystus?”

Człowiek zagubiony w pędzie współczesnego świata, oddany wartościom materialnym, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia, zmierza się ze swoimi słabościami. W istocie poszukuje odpowiedzi na pytania, dokąd podąża i gdzie odnajdzie szczęście. To potrzeba płynąca z głębi duszy sugeruje, że w życiu każdego człowieka ważne jest skupienie oraz refleksja nad własnym życiem. Nagle magia błyszczących światełek zamienia się w Cud Narodzin Chrystusa. I jak mówi ks. Jan Twardowski To tajemnica Bożej mądrości.

Uczniowie XI Liceum w spektaklu pt. „Dlaczego Chrystus?” wcielili się w role świętych i błogosławionych: św. Faustyny Kowalskiej, bł. Chiary Luce oraz bł. Carlo Acutisa, których Chrystus prowadził przez życie. Postacie te swoimi doświadczeniami dowiodły, że radość i cierpienie nie są pojęciami, które się wykluczają. A Boże Narodzenie pozwala pośród utrapień zobaczyć otwarte niebo i miłość Bożą.

Kompilacja świadectw, odtworzonych dzięki istniejącym materiałom źródłowym, a także niezwykła oprawa muzyczno-wokalna pozwoliła stworzyć wspaniały Świąteczny nastrój.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz na film z tegorocznego spektaklu przygotowanego przez szkolną grupę teatralną pod czujnym okiem p. Moniki Pawłowskiej, p. Iwony Januszko oraz p. Marty Krawczyk. O oprawę medialną zadbał p. Piotr Złotowski.

Nadchodzące wydarzenia

Pogoda

Telefon zaufania
Darowizny
Można nas wesprzeć wpłacając darowiznę.

Stowarzyszenie Edukacyjne "Młodzież Przyszłością Regionu"
10-444 Olsztyn,
ul. Kołobrzeska 9

Nr konta
66124015901111000014531505

(Bank PKO S.A. I O/Olsztyn)

W tytule prosimy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę
Wyróżnienia
Projekt EU
Szkoły partnerskie


WYMIANY UCZNIÓW WSPIERANE I DOFINANSOWYWANE PRZEZ: